Akupunktúrás Piercing

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

  1. A TÁRSASÁGGAL KAPCSOLATOS ADATOK
    1. A Társaság adatai

A Társaság neve: Fanita Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság

Székhelye: 3200 Gyöngyös, Koháry út 1/1

Adószáma: 12441459-1-10

  E-mail címe: csfanni14@gmail.com

Honlapja: https://akupunkturaspiercing.hu

Bankszámlaszáma: 11739030-23916827-00000000

  1. BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK, FOGALMAK
    1. A jelen Általános Szerződési Feltételek (az ÁSZF) https://akupunkturaspiercing.hu internetes felületen (a Honlap), továbbá a Fanita Szépségszalon internetes felületen (a Facebook Oldal) keresztül a Társaság által kínált – a jelen ÁSZF 2.8 pontjának c) alpontjában meghatározott – termékeket (a továbbiakban: a Termék vagy a Termékek) megvásárolni kívánó személyekre (a Vásárlók) és a Termékek megvásárlására irányuló, illetve a piercing behelyezésére vonatkozó Szolgáltatási szerződésekre és egyéb kapcsolódó járulékos kérdésekre vonatkozó szabályokat tartalmazza.
    1. A jelen ÁSZF a Honlapon történő közzététellel lép hatályba. Az ÁSZF rendelkezései a hatálybalépés napjától valamennyi Vásárlóra vonatkoznak. A Termékek megvásárlására és/vagy a Szolgáltatás igénybevételére vonatkozó szerződés (a Szerződés) megkötésével a Vásárló/Szolgáltatást igénybe vevő elismeri, hogy a mindenkor hatályos ÁSZF rendelkezéseit ismeri, az ÁSZF-et elolvasta, az ÁSZF rendelkezéseit megértette, tudomásul vette és kifejezetten elfogadta, továbbá tudomásul veszi, hogy a mindenkor hatályos ÁSZF a szerződés szerves részét, elválaszthatatlan mellékletét képezi. A mindenkor hatályos ÁSZF időbeli hatálya kiterjed a Szerződés megkötésével létesülő jogviszony időtartamára és az adott Szerződés megszűnését vagy megszüntetését követő időszakra időbeli korlátozás nélkül.
    1. A Társaság fenntartja magának a jogot, hogy az ÁSZF-et bármikor egyoldalúan módosítsa, melynek tényét a Vásárló kifejezetten elfogadja. A Társaság biztosítja, hogy a hatályos ÁSZF a Honlapon folyamatosan elérhető legyen, azzal, hogy az adott Szerződés alapján létrejövő jogviszonyra a Szerződés megkötésének napján hatályos ÁSZF rendelkezései az irányadóak.  Jelen ÁSZF a Társaság által történő visszavonásig vagy módosításig érvényes.
    1. A Társaság képviselője által aláírt, az ÁSZF rendelkezéseitől eltérő tartalmú megállapodás kizárólag abban az esetben érvényes, amennyiben az aláíró a Társaság cégjegyzési joggal, vagy az adott megállapodásra nézve aláírási jogosultsággal felruházott képviselője.
    1. A jogszabályokra vonatkozó hivatkozások bármely időpontban úgy értelmezendőek, hogy azok magukban foglalják az adott jogszabály módosítását, kiterjesztését is, illetve minden más hatályos eszközt, rendelkezést vagy szabályozást is bele kell érteni, akkor is, ha azt később módosítják vagy az így válik hatályossá.
    1. A fejezetek, a pontok, alpontok és az esetleges mellékletek címei kizárólag a hivatkozás megkönnyítését szolgálják, és az ÁSZF értelmezésére nincsenek kihatással. Az egyes számú megfogalmazások többes számban is értendőek és fordítva. Az egyes fejezetekbe való besorolás nem befolyásolja az ÁSZF, valamint esetleges mellékletei érvényesülését.
    1. A jelen ÁSZF és esetleges mellékletei közötti bármilyen ellentmondás vagy eltérés esetén az ÁSZF rendelkezései az irányadóak.
    1. A Társaság tájékoztatja a Vásárlót/Szolgáltatást igénybe vevőt, hogy a Honlapot és a Facebook Oldalt a Társaság üzemelteti és tartja karban, továbbá a Honlap tartalmának kialakítására is kizárólagosan a Társaság jogosult. A Társaság a Honlap és a Facebook Oldal működtetésével összefüggésben kizárja a felelősségét valamennyi hibáért, amely az interneteléréshez szükséges hálózat, szerverek, számítógépes berendezések és szoftverek hibájából, illetve nem megfelelő működéséből fakadnak. Jelen ÁSZF elfogadásával a Vásárló tudomásul veszi, hogy a Honlapot és a Facebook Oldalt a saját kockázatára használhatja, a Társaság nem vállal felelősséget a Vásárlót a Honlap, illetve a Facebook Oldal használata során ért esetleges kárért. A Társaság tájékoztatja a Vásárlót, hogy amennyiben a Honlap, illetve a Facebook Oldal használata során jogszabályba ütköző tevékenység gyanúja merül fel, úgy a Társaság megteszi a jogsértést elkövető személy felelősségre vonására irányuló lépéseket.    
    1. A jelen ÁSZF-ben meghatározott fogalmak és definíciók az alábbi jelentéssel bírnak:
      1. Honlap: a Társaság által működtetett sunilezer.hu internetes felület jelenti annak valamennyi aloldalával egyetemben.
      1. Facebook Oldal: a Társaság által működtetett internetes felület jelenti annak valamennyi aloldalával egyetemben.
      1. Termék(ek): a Társaság által forgalmazott, a Honlapon adásvételre meghirdetett piercingek és szolgáltatások
      1. Vásárló(k): a Társaság által eladásra kínált Terméke(ke)t megvásárolni kívánó személy(eke)t, továbbá a Honlapot felkereső személy(eke)t jelenti.
      1. Szolgáltatást igénybe vevő személy(ek): A Társaság által nyújtott piercing szolgáltatást igénybe vevő személy(ek).
      1. Szerződés: a Társaság és a Vásárló között létrejövő, a Termék(ek) adásvételére és/vagy a Szolgáltatás igénybe vételére irányuló megállapodást jelenti, amely alapján a Társaság a Termékek tulajdonjogának és birtokának átruházására, a szolgáltatás nyújtására, míg a Vásárló a Termék(ek) és Szolgáltatás ellenértékének megfizetésére köteles.
      1. Fogyasztó: olyan természetes személy Vásárló, aki a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (a Ptk.) 8:1. § alapján a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül jár el.
      1. Fogyasztói Szerződés: olyan Szerződés, ahol a Társasággal szerződő Vásárló egyben Fogyasztónak is minősül. 
      1. Üzlet: A Társaság bejelentett székhelye és telephelye.
    1. A jelen ÁSZF vonatkozásában a Vásárló és a Fogyasztó, illetve a Szerződés és a Fogyasztói Szerződés közötti különbségtétel kizárólag abban az esetben alkalmazandó, ha az eltérést az ÁSZF érintett rendelkezése kifejezetten nevesíti, ilyen megjelölés hiányában a Vásárlóra, illetve a Szerződésre vonatkozó rendelkezések értelemszerűen alkalmazandóak a Fogyasztóra, illetve a Fogyasztói Szerződésre is. 
  1. Szerződéskötés
    1. A Szerződés alapján a Társaság a Vásárló által megvásárolni kívánt Termékek, mint ingó dolgok tulajdonjogát és birtokát adásvétel jogcímén köteles átruházni a Vásárlóra, aki köteles azok ellenértékét a Társaság részére teljesíteni. A Társaság jogosult olyan Termékek értékesítésére is, amelyek a Szerződés megkötésének pillanatában még nem képezi a Társaság tulajdonát. 
    1. A Szerződés alapján a Társaság a Szolgáltatást igénybe vevő személynek nyújtott Szolgáltatást köteles elvégezni, a Szolgáltatást igénybe vevő személy köteles annak ellenértékét a Társaság részére teljesíteni. A Társaság kizárólag jogosultságának megfelelő szolgáltatást nyújt.

 

    1. Jelen ÁSZF és a Szerződés, illetve annak megkötése során alkalmazott nyelv a magyar. Felek a szerződéskötés során, illetve a Szerződés alapján létrejövő jogviszonyukban az írásbeli kommunikációt tekintik elsődlegesnek, jognyilatkozat tételére kizárólag ebben a formában kerülhet sor. Felek rögzítik, hogy a jelen ÁSZF alkalmazásában írásbeli kommunikációnak minősül a levél formában postai úton és az e-mail útján történő kommunikáció, továbbá a Szerződés megkötésekor a Honlapon, illetve a Facebook Oldalon keresztül biztosított elektronikus út. E körben a Társaság kizárólag a jelen ÁSZF 1.1 pontjában meghatározott elektronikus levelezési címre, illetve a székhelyére címzett küldeményeket tekinti írásbeli módon megtett jognyilatkozatoknak. A Vásárló jogosult ugyanakkor arra, hogy a Társaságtól szóban vagy telefonon tájékoztatást kérjen és kapjon, azzal, hogy az ily módon történő kommunikáció során elhangzottak nem minősülnek a Felek által tett jognyilatkozatnak.
    1. A Termékek megvásárlására a Társaság Üzletében van lehetőség a szolgáltatás igénybevételével együtt. A Termékek megtekinthetők a Társaság Honlapján és az Üzletben. Vásárló tudomásul veszi, hogy felelős a vásárlás során megadott adatok helyességért, köteles a valóságnak megfelelő adatok szolgáltatására. 
    1. A Szolgáltatás igénybe vételére a Honlapon történő időpontfoglalással és egyes személyes adatok megadásával van lehetőség. A Társaság által nyújtott szolgáltatások listáját a Honlapon jeleníti meg, illetve az Üzletben személyesen információt szolgáltat azokról. A Szolgáltatást igénybe vevő tudomásul veszi, hogy felelős a szolgáltatás során megadott adatok helyességért, köteles a valóságnak megfelelő adatok szolgáltatására, továbbá a Szolgáltatást igénybe vevő a szolgáltatást saját felelősségére vállalja. A Szolgáltatás nem minősül orvosi, vagy egészségügyi szolgáltatásnak, erről a Szolgáltatást igénybe vevőt tájékoztatja a Társaság.
    1. A Termékek megvásárlására és ezzel egyidejűleg a Szolgáltatások igénybe vételére vonatkozóan ajánlatkéréssel fordulhat a Vásárló/Szolgáltatást igénybe vevő a Társaság felé.
    1. A jelen ÁSZF 3.4 pontjában rögzített teendők maradéktalan érvényesülésével a Vásárló megteszi a Társaság részére a Szerződés megkötésére irányuló ajánlatkérését. A Társaság a Vásárló által megküldött árajánlatkérést annak megtételétől számított legkésőbb huszonnégy órán belül elektronikus úton – a Vásárló által megadott e-mail címre történő kézbesítés formájában – visszaigazolja a Vásárló részére, továbbá elküldi a Termékre vonatokozó személyes árajánlatát. A felek között beáll az ajánlati kötöttség, amely 30 napig érvényes, ezen időtartamon belül a Vásárló jogosult elfogadni az árajánlatot, illetve a Társaság nem vonhatja vissza az ajánlatát. Amennyiben a Vásárló írásban visszaigazolja a Társaság felé a szerződéskötési ajánlat elfogadását, úgy a Felek között létrejön a Termékek adásvételére és a Szolgáltatás igénybevételére irányuló Szerződés, amely alapján a Feleket a jelen ÁSZF-ben, illetve a vonatkozó jogszabályokban rögzített jogok illetik és kötelezettségek terhelik. A Társaság a Felek között létrejött Szerződést egyedi azonosítóval látja el, amelyet a Vásárló részére küldendő írásbeli szerződésben feltüntet. A Vásárló az írásbeli szerződésben szereplő egyedi azonosítóra való hivatkozással jogosult a megrendelt Termékekkel kapcsolatos információk kérésére.
    1. A Vásárló kifejezetten tudomásul veszi, hogy a Társaság jogosult a megrendelés (és ezáltal a Vásárló Szerződés megkötésére irányuló ajánlatának) visszautasítására amennyiben alappal feltehető, hogy a megrendelésben rögzítettek teljesítése a Társaságra aránytalan üzleti kockázatot telepítene. Ilyen jellegű kockázatnak minősül különösen, de nem kizárólag: (i) indokolatlan, ésszerűtlen mennyiségű Termék (legalább tíz darab Termék esetén alkalmazható) megrendelése. A Vásárló kifejezetten tudomásul veszi, hogy ebben az esetben a Társaság a megrendelés visszautasításával egyidejűleg – diszkrecionális döntése alapján – jogosult a Vásárló részére a megrendelés egyedi feltételekkel történő teljesítése tárgyában ajánlatot tenni a Vásárló által megadott elektronikus levelezési címre megküldött küldemény formájában.
    1. A Szolgáltatást igénybe vevő kifejezetten tudomásul veszi, hogy a Társaság jogosult a megrendelés (és ezáltal a Szolgáltatást igénybe vevő Szerződés megkötésére irányuló ajánlatának) visszautasítására, amennyibben alappal feltehető, hogy a megrendelésben rögzítettek teljesítése a Társaságra aránytalan üzleti kockázatot telepítene. Ilyen jellegű kockázatnak minősül különösen, de nem kizárólag: (i) a második lefoglalt időponton való meg nem jelenést követő ismételt bejelentkezés (ii) a közvetlenül a szolgáltatás nyújtását megelőzően tudomásra jutott olyan egészségügyi problémák, amelyek hátrányosan befolyásolhatják a szolgáltatás minőségét és kockáztathatják a Szolgáltatást igénybe vevő egészségét. A Szolgáltatást igénybe vevő kifejezetten tudomásul veszi, hogy ebben az esetben a Társaság a megrendelés visszautasításával egyidejűleg- diszkrecionális döntés alapján—jogosult a Szolgáltatást igénybe vevő számára a megrendelés egyedi feltételekkel történő teljesítése tárgyában ajánlatot tenni a Szolgáltatást igénybe vevő által megadott elektronikus levelezési címre megküldött küldemény formájában.
    1. A Szolgáltatás nem minősül orvosi beavatkozásnak, sem természetgyógyászati beavatkozásnak, sem alternatív gyógymódnak, amelyről a honlapon a Társaság tájékoztató anyagokat helyez el. A Szolgáltatás során kizárólag fizikai közérzetjavító Termék (piercing) kerül behelyezésre. A termék és a szolgáltatás nem nyújt 100% garanciát az egészsé Fontos tudni, hogy senki sem állítja, hogy a Szolgáltatás (piercing) teljes körű megoldást jelent, azonban rengeteg elégedett páciens számolt be arról, hogy valóban jelentős változást észleltek a piercing szúrása után.

A Társaság által nyújtott Szolgáltatás nem minősül orvosi beavatkozásnak, így nem helyettesíti az orvossal való konzultációt, sem az általa felírt készítményeket és tanácsokat. A Szolgáltatást igénybe vevő a saját felelősségével vesz részt a fizikai közérzetjavító ékszer behelyezésén.  Amennyiben a Szolgáltatást igénybe vevőnek bármilyen egészségügyi problémája van, úgy először a kezelőorvosa véleményének kikérése szükséges a Szolgáltatás igénybevételéhez. A Társaság a Szolgáltatást igénybe vevő által felmerülő egészségügyi problémákért, egészségügyi romlásért felelősséget nem vállal. A Szolgáltatás nyújtását (piercing szúrást) megelőzően, a vendég az időpontfoglalás során lehetősége van a Szolgáltatást igénybe vevő személynek a fizikai közérzetjavító piercing típusának kiválasztására. Amennyiben nem biztos a választásban, úgy a helyszínen a Társaság tanácsadás során segítséget nyújt a megfelelő típus kiválasztásában. A tanácsadást követően a Szolgáltatást igénybe vevő a saját felelősségére választja ki a Terméket (piercinget) és választ a Termék (piercing) típusok közül.

  1. A TERMÉKEK VÉTELÁRÁNAK MEGFIZETÉSE
    1. Az egyes Termékek és Szolgáltatások vételára magyar forint összegben kerül feltüntetésre és tartalmazza az általános forgalmi adót, valamint a csomagolás díját is. 
    1. A Társaság a Termékekre és a Szolgáltatásra vonatkozó tulajdonjogát a vételár hiánytalan kifizetéséig fenntartja, amelyet a Vásárló a Szerződés elfogadásával kifejezetten elismer és tudomásul vesz. A Termékek tulajdonjoga a vételár hiánytalan kiegyenlítését követően, míg a Termékek birtoka az átvétellel száll át a Vásárlóra. Felek rögzítik, hogy a Termékekhez kapcsoló kárveszély a Termékek átadásával száll át a Vásárlóra. 
  1. KELÉKSZAVATOSSÁG, TERMÉKSZAVATOSSÁG ÉS JÓTÁLLÁS

6.1. Hatásgarancia

A Társaság által, a Szolgáltatáshoz nyújtott Termék (fizikai közérzetjavító piercing), mint terápiás módszer, általában nem jár egészségügyi változással járó garanciával, és az eredmények egyénenként változhatnak. A Termék (piercing) egy olyan hagyományos kínai eljáráson alapuló testékszer behelyezés, amely a test energiapályáinak stimulálására összpontosít. Bár sokan jelentenek javulást különböző egészségügyi problémáikban a piercing behelyezése után, a hatások szubjektívek és egyéni élményeken alapulnak.

Garancia hiánya részben abból adódik, hogy a piercing behelyezésének hatékonysága és mechanizmusa még nem teljesen tisztázott és elfogadott a tudományos közösségben. Ezenkívül az egyes betegségek és állapotok esetében a válasz és a gyógyulás függ a szervezet egyedi jellemzőitől.

A Termék (piercing) bizonyos esetekben segíthet a fájdalomkezelésben, a stressz csökkentésében és más egészségügyi problémák kezelésében, de mindig fontos realisztikus elvárásokkal közelíteni az ilyen „terápiás” módszerekhez. A piercing jótékony hatása tapasztalat alapján, akkor sem jelentkezik, ha a piercing anyaga allergiás reakciót vált ki a vendég szervezetére. Ez nem jár feltétlen duzzadással, gennyes, viszkető érzéssel.

Amennyiben valaki nem érzi a piercing jótékony hatását, mint garancia, ajándék jelleggel, ingyen vállalja a Társaság a másik fülbe történő Termék (piercing) behelyezését. Ellenben az új ajándék ékszer behelyezés már csak a Társaság által forgalmazott nem orvosi fém ékszerekre vonatkozik, elkerülve az allergiás reakció lehetőségét. Az ajándék szúrás az ékszer árát nem tartalmazza, illetve kizárólag az előírt és ismertetett feltételek betartása mellett érvényesíthető.

6.1.Ékszergarancia

A Társaság az általa kínált Termékekre (piercing ékszerek) 1 év ingyenes garanciát vállal. Az termékgarancia kizárólag a ORVOSI FÉMBŐL készült Termékekre vonatkozik, az egyéb anyagból (ezüst, arannyal futtatott vagy arany) készültre nem.

Amennyiben a Termék rendeltetésszerű használat mellett meghibásodik (eltörik, vagy kiesik belőle a kristály stb) abban az esetben a Szolgáltatást igénybe vevő köteles a hibát haladéktalanul jelezni a Társaságnak. A Társaság a Szolgáltatást igénybe vevő részére térítésmentesen pótolja a Terméket (ebben az esetben a postaköltség sem terheli a Szolgáltatást igénybe vevőt). Az ékszergarancia további feltétele, hogy a sérülés a rendeltetésszerű használat betartása ellenére történjen, illetve nem vonatkozik olyan esetekre, mint például a Betadine- nal vagy egyéb más utánpótlóval való kezelés következtében elszíneződött ékszer.

    1. A Társaság tájékoztatja a Szolgáltatást igénybe vevőt, hogy a Termékek vonatkozásában a Ptk.-ban foglalt rendelkezések szerint szavatosság és jótállás terheli, amelyek alapján a Társaság felelős amennyiben hibásan teljesíti a Szerződést. A Társaság hibásan teljesít, ha a Termék a teljesítés időpontjában nem felel meg a Szerződésben vagy jogszabályban megállapított minőségi követelményeknek. A Társaság a Ptk. 6:158. §-val összhangban tájékoztatja a Fogyasztót, hogy ellenkező bizonyításáig Fogyasztói Szerződés esetében vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő hat hónapon belül a Fogyasztó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem az érintett Termék természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen. A teljesítéstől számított hat hónapon túl felmerült hiba esetén – amennyiben hibás teljesítésre hivatkozik – a Fogyasztó köteles bizonyítani, hogy a hiba a Társaság által történt teljesítést megelőzően keletkezett. A hiba felfedezését követően a Vásárló köteles haladéktalanul közölni a hibát a Társasággal, azzal, hogy Fogyasztói Szerződés esetén a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből fakadó kárért a Vásárló a felelős.
    1. A Társaság felhívja a Fogyasztó figyelmét, hogy az esetleges kellékszavatossági igényét a hibás teljesítéssel érintett Termék kézhezvételét követő két éven belül érvényesítheti Fogyasztói Szerződés esetében, egyebekben a Vásárló kellékszavatossági igénye a Termék kézhezvételétől számított egy év alatt évül el.
    1. Kellékszavatossági jogánál fogva a Vásárló jogosult a Termék kicserélését vagy kijavítását kérni, kivéve, ha a választott kellékszavatossági jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az a Társaságnak – másik kellékszavatossági igény teljesítésével összehasonlítva – aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a kifogásolt Termék hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a kellékszavatossági jog teljesítésével a Vásárlónak okozott érdeksérelmet. A kijavítást vagy kicserélést – a Termék tulajdonságaira és a Vásárló által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a Vásárló érdekeit kímélve kell elvégezni. A kijavításhoz vagy kicseréléshez szükséges várható időtartamról a Társaság tájékoztatja a Vásárlót. Vásárló kifejezetten tudomásul veszi, hogy a kijavítás, illetve kicserélés a Társaság által megjelölt időtartamnál hosszabb időt vehet igénybe, jóllehet a Társaság törekszik a megadott határidő betartására. A Termék kijavítással vagy kicseréléssel érintett része tekintetében a kellékszavatosság jog elévülése újból kezdődik. Az elévülési időbe nem számít bele a kijavítási időnek az a része, amely alatt a Vásárló a Terméket rendeltetésszerűen nem tudja használni.  
    1. A Vásárló kifejezetten tudomásul veszi és elfogadja, hogy amennyiben élni kíván a jelen ÁSZF 6.3 pontjában meghatározott kicserélés, illetve kijavítás iránti kellékszavatossági jogával, úgy köteles a hibás Terméket átadni a Társaság részére kijavítás, illetve kicserélés megfelelő megvalósítása érdekében. 
    1. Kellékszavatossági jogánál fogva a Vásárló jogosult a hibás Termék kijavítása vagy kicserélése helyett az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelni, a hibát a Társaság költségére maga kijavítani vagy mással kijavíttatani, vagy a Szerződéstől elállni, ha a Társaság a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének a jelen ÁSZF 6.3 pontjában foglaltak szerinti feltételekkel nem tud eleget tenni, vagy ha a Vásárlónak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt, azzal, hogy a Termék jelentéktelen – a Termék rendeltetésszerű használatát nem akadályozó vagy korlátozó – hibája miatt elállásnak nincs helye. 
    1. A Vásárló a fentiek szerint választott kellékszavatossági jogáról másik kellékszavatossági jogra térhet át, azzal, hogy az áttéréssel okozott költséget köteles a Társaságnak megfizetni, kivéve, ha az áttérésre a Társaság adott okot, vagy az áttérés egyébként indokolt volt.
    1. A kellékszavatosság körében felmerülő kötelezettségek teljesítésével összefüggésben felmerült költségek a Társaságot terhelik. Amennyiben a hiba bekövetkezésében a Vásárlót terhelő karbantartási kötelezettség elmulasztása is közrehatott, úgy a költségek a Vásárló és a Társaság között közrehatásuk arányában oszlanak meg, ha a Társaság a Termék rendeltetésszerű használatáról a Vásárlót tájékoztatta vagy a Vásárló a szükséges ismeretekkel rendelkezett.
    1. A Társaság tájékoztatja a Fogyasztót, hogy a Termékeket a Társaság saját maga állítja elő és forgalmazza, erre tekintettel a Termékek vonatkozásában termékszavatosság is terheli a Termék forgalomba hozatalától számított két évig Fogyasztói Szerződés esetén. A termékszavatosság körében a Termék akkor minősül hibásnak, ha nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek, vagy nem rendelkezik a Társaság által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal. Termékszavatossági igénye alapján a Vásárló a hibás Termék kijavítását vagy kicserélését kérheti. A Termék hibájának közlésére a kellékszavatosság körében rögzített rendelkezések (jelen ÁSZF 6.1 pontja) irányadók a termékszavatosság vonatkozásában is.
    1. A Társaság a Termékek vonatkozásában a hibás teljesítésre a Termék Vásárló részére történő átadásától számított egy évig jótállást vállal. A Társaság által vállalt jótállás nem érinti az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX.22.) Korm. rendeletben rögzített Termékekre vonatkozó kötelező jótállást. A Társaság mentesül a jótállási kötelezettség alól, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.
    1. A jótállás érvényesítése a Termék kézbesítésével egyidejűleg papír alapon átadott jótállási jegy bemutatásával történik. A jótállási jegy elvesztése esetén a Vásárló a Termék megvásárlásával kapcsolatban kiállított számla birtokában jogosult jótállási igénynek érvényesítésére. A jótállási jegyen a Társaság – szükség szerint – az alábbiakat köteles feltüntetni: (i) a Társaság nevét és székhelyét; (ii) a Termék megnevezését és típusát, illetve gyártási számát; (iii) a gyártó nevét és címét, ha az nem azonos a Társasággal; (iv) a szerződéskötés, valamint a Termék Vásárló részére történő átadásának vagy – a Társaság vagy közreműködője általi üzembe helyezés esetén – a Termék üzembe helyezésének időpontját; (v) a Vásárló jótállásból eredő jogait, azok érvényesíthetőségének határidejét, helyét és feltételeit, valamint (vi) az arról szóló tájékoztatást, hogy fogyasztói jogvita esetén a Fogyasztó a megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő békéltető testület eljárását is kezdeményezheti. Amennyiben a Vásárló a jótállási jegyen feltüntetett kezdő időponttól eltérő időpontban vette át a Terméket, a jótállás kezdő időpontja a Termék átvételének napja.
    1. A Vásárló nem jogosult a jótállásból eredő jogainak érvényesítésére, ha a Termék hibája a Termék rendeltetésével ellenkező használat folytán merült fel, továbbá, ha a Vásárló a Termék hibájának felfedezését követően a Terméket bármely módon szétszereli, állagát módosítja, illetve megpróbálja saját kezűleg megjavítani a hibát.
    1. A Társaság által a fentiek szerint vállalt jótállás a Vásárló jogszabályból eredő jogait nem érinti. A jótállási igény érvényesítésére a jelen ÁSZF kellékszavatosságra vonatkozó rendelkezései megfelelően irányadóak.
  1. HIBÁS TELJESÍTÉSSEL ÖSSZEFÜGGŐ IGÉNYEK ÉRVÉNYESÍTÉSE
    1. A Vásárló a hibás teljesítéssel összefüggő kellékszavatossági,- termékszavatossági,- illetve jótállási igényét a jelen fejezetben foglaltak alapján érvényesítheti a Társasággal szemben. A jelen fejezetben nem szabályozott kérdésekben Fogyasztói Szerződés esetén elsősorban a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól szóló 19/2014. (IV.29.) NGM rendeletben foglaltak az irányadóak.
    1. A Vásárló igényét a Társaság részére a Társaság jelen ÁSZF 1.1 pontjában meghatározott székhelyére címzett postai úton megküldött levél vagy a jelen ÁSZF 1.1 pontjában meghatározott e-mail címre küldött elektronikus levél formájában terjesztheti elő (a Panasz). A Társaság a Panasz beérkezésétől számított három munkanapon belül felveszi a kapcsolatot a Vásárlóval a Termék és/vagy a Szolgáltatás hibájának vizsgálatára irányuló szemle és vizsgálat egyeztetése céljából. A Panasz beérkezésének időpontja az e-mail Társaság által történő átvételének Társaság által történő visszaigazolása, illetve a postai kézbesítés esetén az átvétel napja A Vásárló/ Szolgáltatást igénybe vevő köteles lehetővé tenni a Társaság számára, hogy a Terméket és/vagy a Szolgáltatást a Társaság a hiba okának feltárása és a javítási lehetőségek vizsgálata céljából megvizsgálhassa. A Terméket a Vásárló köteles eljuttatni a Társaság részére a vizsgálat lefolytatása céljából, kivéve, ha ez a Termék tulajdonságaiból (pl. a testrészbe helyezett piercing) fakadóan aránytalan nehézséggel vagy költséggel járna. Ebben az esetben a Társaság a Terméket a helyszínen vizsgálja meg.   
    1. A Társaság a Vásárló által előterjesztett Panasszal összefüggésben jegyzőkönyvet vesz fel, amely az alábbiakat tartalmazza: (i) a Vásárló nevét, címét, valamint nyilatkozatát arról, hogy hozzájárul a jegyzőkönyvben rögzített adatainak a rendeletben meghatározottak szerinti kezeléséhez; (ii) a Vásárló részére értékesített Termék megnevezését és vételárát; (iii) a Szerződés Társaság általi teljesítésének időpontját; (iv) a hiba bejelentésének időpontját; (v) a hiba leírását; (vi) szavatossági vagy jótállási igénye alapján a Vásárló által érvényesíteni kívánt jogot; (vii) az (v) pont szerinti eset kivételével a szavatossági vagy jótállási igény rendezésének módját vagy az igény, illetve az az alapján érvényesíteni kívánt jog elutasításának indokát. 
    1. Ha a Társaság szavatossági vagy jótállási kötelezettségének a Vásárló által érvényesíteni kívánt jogtól eltérő módon tesz eleget, ennek indokát a jegyzőkönyvben meg kell adni. Amennyiben a Társaság a Vásárló által előterjesztett szavatossági vagy jótállási igény teljesíthetőségéről annak bejelentésekor nem tud nyilatkozni, úgy köteles álláspontjáról – az igény elutasítása esetén az elutasítás indokáról és a békéltető testülethez fordulás lehetőségéről is – öt munkanapon belül, igazolható módon köteles értesíteni a Vásárlót. A Társaság a hiba bejelentéséről szóló jegyzőkönyv másolati példányát haladéktalanul, igazolható módon a Vásárló rendelkezésére bocsátja. A felvett jegyzőkönyvet a Társaság három évig köteles megőrizni.
    1. A jegyzőkönyvben a Társaság tájékoztatja a Fogyasztót, hogy fogyasztói jogvita esetén a Fogyasztó a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő békéltető testület eljárását is kezdeményezheti. A Társaság székhelye szerint illetékes békéltető testület elérhetősége: Heves Megyei Békéltető Testület (székhely: 3300 Eger, Hadnagy utca 6.). E körben a Társaság tájékoztatja a Fogyasztót, hogy a békéltető testület ajánlásának kötelező jelleggel nem veti alá magát. 
    1. A Társaság tájékoztatja továbbá a Fogyasztót, hogy a Fogyasztói Szerződéssel összefüggésben felmerült jogvita esetén jogosult igénybe venni az Európai Bizottság által működtetett európai online vitarendezési platformot, amely a https://ec.europa.eu/ linken érhető el. 
    1. A Fogyasztó a fentieken túlmenően jogosult továbbá panaszával a Társaság székhelye szerint illetékes Heves Megyei Kormányhivatalhoz fordulni (székhely: 3300 Eger, Kossuth Lajos utca 26.).
  1. ELÁLLÁSI JOG 
    1. A Szolgáltatást igénybe vevő kifejezetten tudomásul veszi és elfogadja, hogy a Társaság jogosult elállni az általa kötött Szerződéstől abban az esetben, ha (i) saját, ismeretlen anyagösszetételű piercing behelyezését kéri a Szolgáltatást igénybe vevő(ii) abban az esetben, ha a szolgáltatás igénybevételét korlátozó egészségügyi probléma áll fenn.
    1. Amennyiben a jelen ÁSZF 8.1 pontjában rögzített elállási jog gyakorlásának időpontjában a Vásárló a Termékek vételárát és/vagy a Szolgáltatás díját a Társaság részére már teljesítette, úgy a Társaság azt a jelen fejezetben foglaltak szerint köteles a részére hiánytalanul visszatéríteni. 
    1. Fogyasztói Szerződés esetén a Fogyasztó jogosult a Társasággal megkötött szerződéstől a Termék átvételét követő tizennégy napon belül indokolás nélkül elállni. A hivatkozott elállási jog nem érinti a Fogyasztó azon jogát, hogy a Fogyasztói Szerződés megkötésének napja és a Termék átvétele közötti időszakban gyakorolja a Fogyasztói Szerződés egyoldalú megszüntetésének jogát. A jelen fejezetben rögzített elállási jog nem érinti a Fogyasztó/Vásárló jelen ÁSZF 6. fejezetében érintett jogait. A Fogyasztót megillető elállási jog jelen fejezetben nem szabályozott kérdéseire a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet (a Korm. rendelet) rendelkezései az irányadóak.
    1. A Fogyasztó a jelen ÁSZF 8.3 pontjában meghatározott elállás jogát a Szerződéstől való elállásra vonatkozó egyértelmű írásbeli nyilatkozatával gyakorolhatja, amely nyilatkozatot a Társaság jelen ÁSZF 1.1 pontjában feltüntetett székhelyére postai úton ajánlott, tértivevényes küldeményként vagy elektronikus levelezési címére címezve küldhet meg a Társaság részére. A Fogyasztó elállásra vonatkozó nyilatkozatát határidőben teszi meg, ha az elállásra nyitva álló határidő utolsó napján a nyilatkozatot postára adja vagy elektronikus úton megküldi a Társaság részére. Kétség esetén a Fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy a nyilatkozatát a jelen fejezetben rögzítetteknek megfelelően tette meg. A Fogyasztó az elállásra vonatkozó nyilatkozatát a Korm. rendelet 2. számú mellékletét képező nyilatkozatminta kitöltésével és Társaság részére történő kézbesítésével is teljesítheti.
    1. A Fogyasztó a Fogyasztói Szerződéstől történő ellásra vonatkozó nyilatkozatának megtételét követő tizennégy napon belül köteles az átvett Terméket a Társaság részére a saját költségén visszajuttatni. A Terméket a Fogyasztó köteles – választása szerint – vagy a postai kézbesítés szabályainak megfelelő, regisztrált (ajánlott, tértivevényes) küldeményként a Társaság székhelyére címezve megküldeni vagy személyesen, a Társasággal előre egyeztett időpontban átadni a Társaság képviselőjének részére a Társaság székhelyén. Elállás esetén a Termék Társaság részére történő visszajuttatásának költségei a Fogyasztót terhelik.
    1. A Társaság a Termék teljesített vételárát és a kiszállítás díját a Fogyasztó elállásra vonatkozó nyilatkozatának kézhezvételétől számított tizennégy napon belül köteles hiánytalanul visszatéríteni a Fogyasztó részére. E körben a Társaság felhívja a Fogyasztó figyelmét arra, hogy a Társaság mindaddig jogosult a Fogyasztó által részére teljesített összeg visszatartása, amíg a Fogyasztó a Terméket vissza nem szolgáltatta vagy kétséget kizáróan nem igazolta, hogy azt visszaküldte (a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni). Nem illeti meg a Társaságot a visszatartás joga, ha vállalta, hogy a Terméket maga fuvarozza vissza. Ha a Fogyasztó kifejezetten a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választ, a Társaság nem köteles visszatéríteni az ebből eredő többletköltségeket.
    1. A Fogyasztó kifejezetten tudomásul veszi, hogy a Termék visszavétele esetén köteles megtéríteni a Társaság részére a Termékben beállott valamennyi kárt, amely nem a Termék rendeltetésszerű használata körében következett be. A Társaság jogosult megtagadni a Termék visszavételét, amennyiben a Fogyasztó nem tudja a Terméket az átvételnek megfelelő állapotban visszaadni a Társaság részére (ideértve különösen, de ne kizárólag, ha a Termék sérült vagy hibás és a hiba oka a Terméknek a Fogyasztó általi átvételét követően, illetve a Fogyasztónak felróható okból keletkezett). A Társaság jogosult megtagadni a Terméke átvételét abban az esetben is, ha az oly módon kerül részére kézbesítésre, amely kézbesítési mód folytán a Társaságra önként nem vállalt fizetési kötelezettség hárulna.
    1. A Társaság a Fogyasztónak visszajáró összeget a Fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon téríti vissza, azzal, hogy a Fogyasztó kifejezetten beleegyezését adja ahhoz, hogy a Társaság részére készpénzben történő fizetés esetén a Társaság a visszajáró összeget a Fogyasztó által írásban megjelölt bankszámlára történő banki átutalás útján teljesítse. A Társaság a Fogyasztó kifejezett beleegyezése esetén a visszatérítésre más fizetési módot is alkalmazhat, de a Fogyasztót ebből adódóan semmilyen többletdíj nem terhelhet.  
  1. SZAVATOSSÁGVÁLLALÁSOK ÉS NYILATKOZATOK
    1. A Társaság szavatosságot vállal azért, hogy a Termékek megfelelnek a vonatkozó jogszabályokban, szabványokban, továbbá egyéb kötelezően alkalmazandó normákban és előírásokban meghatározott követelményeknek. A Társaság szavatol továbbá azért, hogy a Termékek rendeltetésszerű használatra alkalmasak.
    1. A Társaság kijelenti és szavatolja, hogy a Termékek per- teher- és igénymentes kizárólagos tulajdonát képezik. A Társaság tájékoztatja a Vásárlót, hogy a Honlapon/ feltüntetett tulajdonságok és jellemzők csupán tájékoztató jellegűek, a Termékek tényleges tulajdonságai és jellemzői a feltüntetett adatoktól eltérhetnek, a Termékek tényleges tulajdonságai a Termékek csomagolásán vagy a Termékekhez csatolt használati útmutatóban kerülnek rögzítésre.
    1. A Társaság kizárja a felelősségét az alábbiakkal összefüggésben: (i) a Termékek nem rendeltetésszerű, illetve az általánostól eltérő használata. (ii) a Termékek Vásárló által történő speciális és a Társaság által írásban jóvá nem hagyott felhasználása, illetve használata; (iii)  a Vásárló által felhasznált, megmunkált, szállítási állapotától eltérő, illetve nem megfelelően tárolt Termékek minőségével kapcsolatosan; (iv) tűzesetből, elemi csapásból, külső erőszakból, helytelen szállításból, vagy raktározásból, törésből eredő károk helyreállítása; (v) rendeltetésellenes használatból vagy a kezelési utasításban foglaltak be nem tartásából eredő hibák és károk; (vi) illetéktelen harmadik személyek beavatkozásából eredő hibák és károk esetén.
    1. A Vásárló kijelenti és szavatolja, hogy a Termék megrendelése során a Szerződéssel összefüggésben megadott adatok valósak és pontosak. A megadott adatok hibájából fakadó esetleges kárt a Vásárló köteles viselni.
    1. Amennyiben a Vásárló adataiban a Szerződés megkötése és a Termék átvétele közötti időszakban változás következik be, a Vásárló köteles az adatváltozást haladéktalanul a Társaság tudomására hozni elektronikus levél formájában. A Vásárló tudomásul veszi, hogy a Társaság nem felel az adatváltozás bejelentésének elmaradásából keletkező esetleges károkért.
  1. EGYÉB RENDELKEZÉSEK
    1. Felek rögzítik, hogy szerződéses jogviszonyuk hatálya alatt kötelesek egymással kölcsönösen együttműködni. 
    1. A Társaság tájékoztatja a Vásárlót, hogy a Vásárlóra vonatkozó adatok kezeléséről szóló adatvédelmi tájékoztató (az Adatvédelmi Tájékoztató) megtalálható a Honlapon az „Adatvédelmi Tájékoztató” aloldalon (link). 
    1. A Vásárló a Termék megrendelése során jogosult igényelni, hogy a Társaság részére a Társaság aktuális ajánlatait és új Termékeit tartalmazó hírlevelet küldjön. A hírlevél küldésére egyebekben az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltak az irányadóak.
    1. A Társaság tájékoztatja a Vásárlót, hogy a Társaság magatartási kódex rendelkezéseinek nem vetette alá magát és a Felek jogviszonya nem áll ilyen jellegű kódex szabályozása alatt.
    1. Amennyiben a jelen ÁSZF bármely pontja érvényét veszti, az nem befolyásolja az ÁSZF fennmaradó részének érvényességét.
    1. A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény., valamint egyéb vonatkozó magyar jogszabályok rendelkezései az irányadóak.
    1. Panasz esetén jogorvoslattal a Felek a Heves Vármegyei Békéltető Testülethez (Cím: 3300 Eger, Faiskola út 15., Levelezési címe: 3301 Eger, Pf. 440., E-mail cím: hkik@hkik.hu) fordulhatnak.
    1. Jelen ÁSZF 2024.01.01. napjától hatályos

Időpontfoglalás helyszíneink egyikén

Budapest, Gyöngyös, Sopron, Szeged, Debrecen